Відбулось серпневе РМО вчителів галузі «Суспільствознавство»

28 серп. 2019
Відбулось серпневе РМО вчителів галузі «Суспільствознавство»

засідання  районного  методичного  обєднання

вчителів суспільних дисциплін

Дата проведення:    28.08.2019 р.                             Місце проведення: зала АПК

Теоретичний блок

1.

Підсумки  роботи  РМО вчителів галузі «Суспільствознавство» 2018-2019  н.р. (за  ІІ семестр) та  основні  завдання на 2019-2020 н.р.

2.

Методичні рекомендації щодо вивчення історії у 2019/2020 н.р.:

- Лист ХОІППО № 637 від 15.08.2019 «Методичні   рекомендації щодо організації освітнього процесу з історії  в закладах загальної середньої освіти  області   у 2019/2020 навчальному році» (стор. 2-8)

3.

Методичні рекомендації щодо вивчення правознавства та курсу «Людина і світ» в ЗЗСО у 2019/2020 н.р.:

- «Методичні   рекомендації щодо організації освітнього процесу з історії  в закладах загальної середньої освіти  області   у 2019/2020 навчальному році» (журнал ХОІППО «Майбуття», серпень-вересень, № 15-18, стор. 2-8)

4.

Про впровадження оновлених програм з історії

Члени РМО

5.

Про підсумки  викладання інтегрованого курсу «Громадянська освіта» у 2018/2019 н.р.

Гнатюк Людмила Василівна – вчитель

історії та правознавства  Пеньківського НВК

6.

Про хід  впровадження в практику роботи вчителя історії ІКТ

Гнатюк Людмила Василівна – районний координатор, вчитель

історії та правознавства  Пеньківського НВК

7.

Про хід  відзначення 100-річчя подій Української революції 1917-1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року

Члени РМО

8.

Педагогіка партнерства – ключовий компонент формули Нової української школи (за матеріалами журналу ХОІППО «Майбуття», серпень-вересень, № 15-18, стор. 4-6)

9.

Особливості сучасного стану історичної освіти в контексті реалізації основних завдань (аналіз сучасного стану)

Юдіна Людмила Іванівна – вчитель

історії та правознавства Воронковецької ЗОШ І-ІІІ ступенів

Практичний блок

1. Використання презентаційних матеріалів до уроків історії

педагоги, учасники виставки педідей «Освіта Хмельниччини»

2. На допомогу вчителю суспільних дисциплін (огляд навчально-методичної літератури)

Макар Богдан Петрович – методист РМК

Основні завдання на 2019-2020 н.р.

1. Вести роботу щодо реалізації нормативно-правових документів та загальнорайонної науково-методичної проблеми «Організація інноваційних форм методичної роботи, спрямованої   на   підвищення   ефективності   навчально - виховного  процесу», проблеми РМО вчителів суспільних дисциплін «Формування в учнів на уроках історії та правознавства мотивації до навчальної діяльності та саморозвитку в контексті компетентністного підходу до навчально-виховного процесу» та свого навчального закладу.

2. Підвищувати педагогічну та методичну майстерність шляхом курсової перепідготовки, участі в семінарах, методичних об’єднаннях, творчій групі та школі фахового росту, творчих конкурсах, впровадженні в роботу ППД, проходженням курсів ІНТЕЛ, підвищенням рівня володіння ІКТ, самоосвітньою діяльністю.

3. Активізувати роботу щодо створення PR-простору своєї діяльності (створення професійного кейсу, портфоліо, сайту, блогу і тд).

4. Забезпечувати ефективне проведення уроків, урізноманітнювати форми та методи роботи.

5. Вести діагностичну, корекційну та аналітичну роботу щодо рівня засвоєння учнями навчального матеріалу (враховувати індивідуальні особливості учнів, складність навчальних тем).

6. Забезпечувати профорієнтаційну підтримку учнів у процесі вибору сфери майбутньої професійної діяльності.

7. Сприяти ефективному проведенню тематичних місячників, декад, тижнів, днів щодо історично-правової діяльності.

8. Продовжувати  плідну співпрацю з батьками, громадою, громадськими організаціями, соціальними закладами населеного пункту.

9. Активізувати пошукову та краєзнавчу роботу. Робота в музеях.

10. Висвітлювати діяльність на сайтах навчальних закладів, РМК.