Художньо-естетична освіта

Сьогодні мистецтво у системі сучасної освіти розглядається як суттєвий компонент загальної освіти школяра. Його могутній пізнавальний і виховний потенціал пов'язаний з естетичною природою, завдяки якій осягаються потаємні  найскладніші процеси духовного життя людини, її внутрішнього світу.

В історії кожного народу є імена, які становлять його славу, велич і національну гордість. Саме таким і є для України ім'я безсмертного Кобзаря - Тараса Григоровича Шевченка.
Твори Т. Шевченка  є основою сучасної української літератури і мови. Цей геній української нації уособлює в собі дух свободи і відродження, національну свідомість і патріотизм.  Постать і культурний спадок Кобзаря приваблює ще й тим, що його вважають одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він є автором понад тисячі мистецьких творів.
  З нагоди 200 – річного ювілею від дня народження Т.Г.Шевченка, було організовано виставку  районну ілюстрацій до творів Тараса Шевченка « Кольори Шевченкової долі».
Для участі у заході було подано 68 творчих робіт учнів віком від 8 до 16 років із 20 навчальних закладів району, виконаних у різних мистецьких техніках. Діти у своїх роботах передали неповторний світ поезії та власне сприйняття творів Великого Кобзаря .

Журнал " Педагогічний вісник" №3(44)2016р.  Мистецтво