Відбулось чергове засідання заступників (відповідальних) з виховної роботи

Відбулось чергове засідання заступників (відповідальних) з виховної роботи

засідання районного методичного обєднання

заступників (відповідальних) з виховної роботи

Дата проведення:    28.08.2019 р.                             Місце проведення: зала АПК

Теоретичний блок

1.

Підсумки  виховної  роботи  за 2018-2019  н.р. (ІІ семестр) та  основні завдання на 2019-2020 н.р.

2.

Деякі питання щодо створення у 2019-2020 н.р. безпечного освітнього середовища, формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок (Лист МОН №1/9-414 від 27.06.2019 та за матеріалами рекомендацій ХОІППО /журнал «Майбуття», серпень-вересень, 2019, №15-16, стор.8-12/)

Бондарук Тетяна Василівна – голова РМО,

заступник директора з виховної роботи Воронковецької ЗОШ І-ІІІ ст.

3.

Виховна система нової української школи у 2019-2020 н.р.: науково-методичний ракурс  (за матеріалами журналу ХОІППО «Майбуття», серпень-вересень, 2019, №15-16, стор.13-17)

4.

Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019-2020 н.р.

(Лист МОН №1/9-414 від 27.06.2019)

Бондарчук Наталія Анатоліївна – заступник директора з виховної роботи Немиринецької ЗОШ І-ІІІ ст.

5.

Методичні рекомендації щодо проведення в ЗЗСО Першого уроку

Лошак Наталія Олександрівна - заступник директора з навчально-виховної роботи Левківської ЗОШ І-ІІ ст.

6.

Професійний розвиток педпрацівника у діяльності методичної служби

(за матеріалами журналу ХОІППО «Майбуття», серпень-вересень, 2019, №15-16, стор.1-2)

7.

Особливості сучасного стану виховної діяльності в контексті реалізації виховних завдань (аналіз сучасного стану).

Практичний блок

1. Проведення міні круглого столу з дискусійних тем запропонованих ХОІППО до розгляду на секційних засіданнях педагогічних працівників виховного спрямування.

2. Використання робочих зошитів класного керівника в організації виховного процесу.

3. Огляд методичної літератури виховного спрямування.

Основні завдання виховної роботи на 2019-2020 н.р.

1. Вести роботу щодо реалізації нормативно-правових документів та загальнорайонної науково-методичної проблеми «Організація інноваційних форм методичної роботи, спрямованої   на   підвищення   ефективності   навчально - виховного  процесу», проблеми РМО «Концепція особистісно орієнтованого виховання та педагогіка життєтворчості особистості школяра» та свого навчального закладу.

2. Підвищувати педагогічну та методичну майстерність шляхом курсової перепідготовки, участі в семінарах, методичних об’єднаннях, творчій групі та школі фахового росту, творчих конкурсах, впровадженні в роботу ППД, проходженням курсів ІНТЕЛ, підвищенням рівня володіння ІКТ, самоосвітньою діяльністю.

3. Активізація педагога щодо створення PR-простору своєї діяльності (створення професійного кейсу, портфоліо, сайту, блогу і тд).

4. Ефективно добирати засоби проведення виховних заходів, урізноманітнювати форми роботи.

5. Проводити роботу щодо запитів учнів, педагогів щодо пріоритетів виховної роботи навчального закладу. Вести діагностичну, корекційну та аналітичну роботу.

6. Забезпечувати реалізацію програми "Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України" згідно напрямів:

Ціннісне ставлення до себе

Ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей

Ціннісне ставлення до праці

Ціннісне ставлення до природи

Ціннісне ставлення до культури і мистецтва

Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави

7. Важати пріоритетними в діяльності національно-патріотичне  та військово-патріотичне виховання.

6. Актуальним напрямком виховної роботи вважати:

6.1. Попередження поширення ксенофобських і расистських проявів серед дітей, учнівської молоді

6.2. Профілактика жорстокості та насильства в дитячому середовищі

6.3. Профілактика правопорушень серед дітей та учнівської молоді

6.4. Інформування про європейську та євроатлантичну інтеграцію України

6.5. Формування в учнів навичок культури здоров’я, безпечної поведінки

6.6. Протидія торгівлі людьми

6.7. Профорієнтаційна підтримка учнів у процесі вибору сфери майбутньої професійної діяльності

7. Продовжити активну діяльність волонтерського руху (роботи загонів «Спадкоємці Перемоги», «Милосердя», «Турбота»).

8. Активізувати діяльність учнівського самоврядування та  дитячо-юнацьких об’єднань.

9. Сприяти ефективному проведенню тематичних місячників, декад, тижнів, днів щодо виховної діяльності.

10. Продовжувати  плідну співпрацю з батьками, громадою, громадськими організаціями, соціальними закладами населеного пункту.

11. Висвітлювати діяльність закладів щодо виховної роботи на сайтах навчальних закладів.

12. В частині позашкільного виховання:

12.1. Залучати учнів до різноманітних організаційно-масових заходів (конкурсів, концертів).

12.2. Організовувати гурткову роботу (платну та безоплатну), що створює додаткові можливості для духовного, інтелектуального, фізичного розвитку дітей та підлітків.

12.3. Посилити туристсько-краєзнавчу роботу.

12.4. Розвивати міжнародну співпрацю. Співпрацю з мистецькими установами, театрами, музеями.